poniedziałek, 19 września 2016

Szamburski/Zakrocki/Piosik! Koncert


W ramach wrześniowych działań  projektowych zapraszamy na koncert!

Kiedy: 24.09.2016 r. (sobota), g. 20.00
Miejsce: Kulturhauz, ul. Poniatowskiego 5/2, Toruń
Wstęp wolny!


Szamburski / Zakrocki / Piosik, czyli duet SzaZa we współpracy z wokalistką Hanną Piosik w swoim najnowszym projekcie podejmują wątek twórczości William S. Burroughs’a, a w szczególności jego ostatniej książki My Education: A Book of Dreams (1995). Teksty tego wybitnego pisarza i poety, który obok Allena Ginsberga i Jacka Kerouaca był głównym przedstawicielem ruchu Beat Generation, stały się dla artystów osnową poszukiwań. Muzyka Szamburskiego i Zakrockiego wsparta głównie na brzmieniu przetworzonych klarnetów, altówki, mbiry oraz moogów i zapętleń jest jak z księgi snów Burroughsa, daje podstawę dla wokalu Hanny, która też jest jak z jego snów.

Bio:
Patryk i Paweł to muzycy, animatorzy, którzy od 1999 roku aktywnie działają na stołecznej scenie muzyki improwizowanej oraz szeroko pojętej sztuki interdyscyplinarnej. Tworzą muzykę dla teatru, filmu, kina niemego, tańca współczesnego oraz słuchowisk. Z projektami filmowymi oraz tanecznymi zjechali świat od Polski, Europy przez U.S.A, Urugwaj, Japonię, Chiny, na Islandii kończąc.
Współtworzą środowisko LadoAbc, którego konsekwentna, trwająca już kilkanaście lat działalność muzyczna, wydawnicza oraz animacyjna przyczyniła się do niezwykle dynamicznego rozwoju nowej muzyki w Polsce.
Hania Piosik to jedna z najbardziej rozpoznawalnych wokalistek warszawskiej nowej fali. Jej charakterystyczna barwa, wyobraźnia i talent sceniczny zamieniają każdy koncert w metafizyczne widowisko. Współpracując z różnymi muzykami przedstawia własne, często bardzo osobiste środki wyrazu w skrajnie różnorodnych stylach. Obecnie wydaje drugi album projektu JOY POP, który można już usłyszeć w największych polskich rozgłośniach radiowych. Współtworzy Warsaw Improvisers Orchestra, pracuje nad debiutancką płytą projektu Rumianek i rozwija współpracę z bydgoskim multiinstrumentalistą Qbą Janickim oraz z dwoma warszawskimi muzykami – Patrykiem Zakrockim i Pawłem Szamburskim.

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Gminy Miasta ToruńBrak komentarzy:

Prześlij komentarz